Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

Výrobce elektronických stavebnic Boffin


Vzdělávání dětí hrou, trend, o kterém všichni píšou a mluví. Hůře se daří již daří vyvíjet hračky, které by tato kritéria opravdu naplňovali. Většina tzv. edukativních hraček bohužel skončí po prvotním, mnohdy i vynuceném zájmu dětí odložena a zaprášena.

Svět se vyvíjí a mění, dřevené kostky, s kterými si hráli naše babičky, nás, odkojené stavebnicí Merkur, vláčky, autodráhou, případně televizním tenisem již nezajímali. Nejinak je tomu u našich dětí, jsou netrpělivé, každá hračka musí ihned fungovat. Magicky je přitahují nejenom videohry, ale i technické produkty pro dospělé, mobily, MP3 přehrávače, počítače.

Díky cenové dostupnosti jsou stále v oblibě R/C modely. Jedním z produktů, který se v roce 2008 objevuje na našem trhu a věříme, že splňuje všechny podmínky pro edukativní hračky je elektronická stavebnice Boffin. Můžete ji pořídit v několika variantách s různým

počtem součástek, a tím pádem i variant sestavených pokusů.


Základem jsou stavebnice Boffin 100, Boffin 300, Boffin 500, Boffin 750. Číslovka v názvu znamená, kolik projektů se dá se stavebnicí postavit.

Tyto stavebnice na sebe navazují:
Boffin 300 obsahuje vše, co Boffin 100 + 200 projektů navíc.
Boffin 500 obsahuje vše, co Boffin 100 a Boffin 300 + 200 projektů navíc.

Boffin 750 obsahuje vše, co Boffin 100, Boffin 300, Boffin 500 + 250 projektů navíc.

 

Dalš skupinou stavebnic Boffin jsou tématické, mezi které patří:

Boffin Zelená energie

Boffin Objevuj (75)

Boffin Auto a další, které na náš trh teprve přijdou.

 

Co stavebnice obsahují?

Základ tvoří plastová deska na níž se přicvakávají jednotlivé součástky, podle přiložených obrázků. Přicvakávat je míněno doslova, kontakty jsou totiž vyřešeny patentky, takže vodiče a součástky je možné doslova bleskově spojit i rozebrat. Základem součástek jsou samozřejmě baterie, které jsou základem všech pokusů. Sada součástí je označena písmeny, a detailně vyobrazena, takže uživatel nemusí dumat nad tím, zdali se jedná o kondenzátor, odpor, tranzistor nebo diodu. To se dozví při zapojování, prostě jen tak mimochodem při hře. Vyjmenované součástky, stavebnice obsahují atraktivní díly jako LED display, ampérmetr či mikrofon a samozřejmě i ty obyčejné, spínač, žárovku, atd. Celkem 33 různých součástí. Množství projektů, jež je možné ze součástek postavit je impresivní. Na 500 vzorových zapojení poskytuje největší ze stavebnic Boffin. Někoho zaujmou rádia, FM i AM, jiného bude fascinovat ampérmetr, ale všichni si rádi postaví detektor lži. Samozřejmě každý pokus demonstruje funkci součástek, či zapojení, počínaje sériovým či paralelním zapojeném nebo Ohmovým zákonem. Ti zvídavější se mohou dozvědět z manuálu nebo webu více.

 

Proč je Boffin tak atraktivní?

Zapojení jednotlivých projektů je velmi rychlé, na výsledek nemusíte dlouho čekat a sestavování tak nevyžaduje velkou trpělivost. Každý sestavený příklad funguje, není třeba hledat chyby v zapojení. I chybějící součástku naleznete velmi rychle porovnáním obrázku se sestaveným modelem. Na skládání tak nemusíte mít žádné technické znalosti. Vzorové sestavy jsou atraktivní, kdo by neměl chuť postavit si zařízení na záznam zvuku nebo rádio. Stavebnice obsahují velké množství příkladů zapojení, nudit se opravdu nebudete, můžete sestavovat, sestavovat a sestavovat…


Stránky značky: https://www.boffin.cz


1231013další
Seřadit:1231013další


E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?


Najdete nás i na MALL.CZ