Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

Playstation konzole

Systém PlayStation byl v Japonsku uveden na trh v prosinci roku 1994 a v roce 1995 následovala Evropa a USA. Jde o herní konzoli od společnosti Sony Corporation. 

a) Kapesní konzole- díky své velikosti jsou vhodné na cesty.

PSvita (2012) - Je malá přenosná konzole s dotykovou obrazovkou, dvěmi videokamerami (jedna je na přední straně a druhá vzadu), trojici snímačů pohybu, gyroskopem, akcelerometrem a elektronickým kompasem.

b) Stolní konzole - připojují se k televizi nebo k počítači.

PlayStation 3 / PS3 (2006) - Všechny modely PS3 dokáží přehrát hry systému Playstation. Zpětná kompatibilita PS2, PS3 závisí především na jednotlivých modelech PS3. Od roku 2012 začala Sony prodávat vybrané PS2 hry, které fungují rovněž i na PS3.

PlayStation 4 / PS4 (2013) - Navazuje na předchozí model PS3. K televizi se připojí pomocí kabelu HDMI, které zajištuje signál pro obraz i zvuk (zvukový výstup je možné vést i samostatně digitálním optickým výstupem S/PDIF). Hry se ovládají pomocí ovladače DualShock 4 který je vybaven malým reproduktorem a dotykovou plochou.

Pro stahování dalšího digitálního obsahu nebo k on-line hraní slouží prostředí PlayStation Network / PS Plus společnosti Sony, které je dostupné pomocí LAN nebo integrovaného WiFi rozhraní.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?