Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

i-tec Thunderbolt 3 Dual HDMI Adapter/60Hz

i-tec příslušenství

Vaše cena (s DPH):
2 429 Kč
Vaše sleva:
10%
Běžná cena
2 700 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
ITVAT101
Značka:
i-tecP/N: TB3DUAL4KHDMI
Rozšiřte svou pracovní plochu až o dva externí HDMI monitory přes nový Thunderbolt 3 konektor. Adaptér podporuje přenos 2x 4K rozlišení 4096×2160@60Hz včetně audio signálu.
Adaptér je určen především pro zařízení, která jsou vybavena Thunderbolt 3 rozhraním (MacBook Pro 2016, DELL XPS12, DELL XPS 13, DELL XPS 15, HP Elite X2, EliteBook Folio G1, Spectre x360, Lenovo Thinkpad P50, Lenovo Thinkpad P70 apod.). Tento konektor má řadu výhod. Je menší a symetrický, což umožnuje snadné zapojení, protože nemusíte dávat pozor na otočení konektoru.

Adaptér je vhodný pro projektanty, grafiky a ostatní uživatele, kteří pracují s více obrazovkami současně. Jeho výkon vám umožňuje provozovat i ty nejnáročnější aplikace na jednom nebo dvou nezávislých displejích, což je ideální pro editaci 4K 60Hz videa nebo pro další úkoly typu Ultra HD, jako je vytváření CAD výkresů nebo prohlížení lékařských snímků.
Pomocí režimů „Rozšířit“ a „Zrcadlit“ můžete pracovat s aplikacemi přes dva monitory (např. široké tabulky), na jednom monitoru pracovat a na druhém vyhledávat informace na internetu, srovnávat více dokumentů současně bez neustálého „překlikávání“ mezi otevřenými okny, zobrazit panoramatické obrázky přes dva monitory, sledovat grafy a aktuální data ve stejný okamžik, předvádět několik prezentací najednou bez nutnosti mít další počítač apod.

Použití je velmi jednoduché, adaptér pouze připojíte do Thunderbolt 3 portu počítače, pomocí HDMI kabelu jej propojíte se zobrazovacím zařízením a můžete začít okamžitě využívat. Instalace ovladačů je automatická ze systému.

● Rozšiřte svou pracovní plochu až o dva externí HDMI monitory přes nový Thunderbolt 3 konektor
● Adaptér podporuje přenos 2x 4K rozlišení 4096×2160@60Hz včetně audio signálu.
● 1x Thunderbolt 3 konektor pro připojení adaptéru k notebooku, tabletu nebo PC
● Grafické rozhraní: 2x HDMI, rozlišení 2x 4K 4096×2160@60Hz
● Režimy: Rozšířit, Zrcadlit a Primární monitor
● Podporované barvy 16 / 32 bitů
● Napájení ze sběrnice Thunderbolt 3, není potřeba externí napájecí adaptér
● OS: Windows 10, MacOS X (Sierra s vyšší), s nejnovějšími aktualizacemi
● Vyžaduje Thunderbolt 3 rozhraní, například MacBook Pro 2016 a novější, DELL XPS12, DELL XPS 13, DELL XPS 15, HP Elite X2, EliteBook Folio G1, Spectre x360, Lenovo Thinkpad P50, Lenovo Thinkpad P70, a spousta dalších
● Rozměry produktu: 100 x 60 x 15 mm
● Hmotnost produktu: 95 g
● Rozměry balení: 180 x 130 x 25 mm
● Hmotnost balení: 155 g

SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
Hardwarové požadavky: notebook s OS Windows či Mac, s volným Thunderbolt 3 portem
Operační systém: Windows 10, MacOS X (Sierra s vyšší), s nejnovějšími aktualizacemi

OBSAH BALENÍ
● i-tec THUNDERBOLT 3 Dual HDMI adaptér s kabelem (27 cm)
● Quick Start

https://i-tec.cz/wp-content/uploads/man_dri/TB3DUAL4KHDMI_QS.pdf

FAQ
Otázka: Mám 2 externí monitory s vestavěnými reproduktory. A když jsou připojeny k dokovací stanici tak z obou dvou přehrává stejný zvuk. Je možné nastavit monitor, který bude přehrávat zvuk?
Odpověď: Bohužel softwarově není možné vybrat monitor, který bude přehrávat zvuk. V tuto chvíli, jediná možnost je vypnout přímo v nastavení monitoru.

Otázka: Když zavřu víko notebooku, tak se notebook vypne. Jde tomu nějak zabránit?
Odpověď:
- Windows má speciální nastavení, které řídí, co se má s notebookem stát pří zavření víka. A toto nastavení je potřeba změnit. Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyberte možnost Možnosti napájení. Z možností na pravé straně vyberte Další nastavení napájení. Otevře se Vám nové okno a z nabídky na levé straně vyberte Nastavení pro zavření víka a vyberte možnost Neprovádět žádnou akci.
- U macOS je potřeba splnit 4 podmínky, aby nedošlo k vypnutí MacBooku. Je potřeba aby byl MacBook připojen k napájení, musí být připojena externí klávesnice, myš a monitor. A poté lze zavřít víko MacBooku a pracovat pouze s externím monitorem.

Otázka: Nemůžu na monitoru nastavit rozlišení 4K 60Hz.
Odpověď: Nejdříve se prosím ujistěte, že jak dokovací stanice/grafický adaptér, tak i monitor toto rozlišení zvládá. Také se ujistěte, že:
V případě připojení přes HDMI Váš HDMI kabel podporuje 4K 60Hz. Toto podporují pouze kabely HDMI verze 2.0 a novější. Také některé monitory/televize mohou mít v nastavení položku, kterou je potřeba zapnout.
V případě připojení přes DisplayPort Váš kabel podporuje 4K60 Hz. Toto podporují pouze kabely DP verze 1.2 a novější. Také se ujistěte, že v nastavení Vašeho monitoru máte vybráno nastavení DP 1.2. Podívejte se do manuálu k Vašemu monitoru, v případě, že nevíte, kde toto nastavení hledat.

Otázka: Může monitor, připojený přes dokovací stanici, používat grafické technologie od nVidia/AMD/Intel? Např. G-sync, nebo FreeSync.
Odpověď: Dokovací stanice nedokáže používat grafické technologie od nVidia/AMD/Intel.

Otázka: Je možné s dokovací stanicí/grafickým adaptérem nastavit snímkovací frekvenci na 120 Hz (144 Hz atd.)?
Odpověď: Toto není možné. Dokovací stanice zvládne maximálně 60 Hz.

Otázka: Je možné připojit monitor s dotykovou obrazovkou?
Odpověď: Toto je možné, ale i-tec Technologies v tomto případě nemůže poskytnout technickou podporu, protože se jedná o technologie výrobců monitorů.

Otázka: Obraz na připojeném monitoru bliká.
Odpověď: Prosím vyzkoušejte kvalitnější HDMI/DisplayPort kabel, toto může Váš problém vyřešit.

Otázka: Můžu použít redukci k převedení signálu z DVI/HDMI na DisplayPort?
Odpověď: Převedení signálu z HDMI na DisplayPort je možný, ale jenom v případě použití aktivního (napájeného) adaptéru.  V žádném případě proto nelze použít pasivní (nenapájený) kabel/adaptér. Pasivní kabely/adaptéry dokáží pouze převést DisplayPort signál na HDMI.

Otázka: Dokovací stanice/grafický adaptér se mi vůbec nepřipojí a nic nefunguje.
Odpověď: Ověřte prosím, že je vaše dokovací stanice připojena k Thunderbolt3 portu. Tento port poznáte jednoduše podle symbolu blesku.

Otázka: Po probuzení notebooku ze spánku se mi neprobudí externí monitor.
Odpověď: Zkuste změnit nastavení vstupu monitoru z AUTO na pevně daný vstup monitoru. Pokud po delší době automatické vyhledávání aktivního portu nenalezne žádný vstup, tak se monitor může uspat tak, že už nebude reagovat na signál z portu dokovací stanice.

Otázka: Podporuje tato dokovací stanice/grafický adaptér přenos audio signálu přes HDMI či DP?
Odpověď: Ano, pokud váš monitor (projektor) obsahuje integrované reproduktory, tak je možný přenos audio signálu přes HDMI či DP kabel. V nastavení vašeho OS ale musíte změnit výchozí zařízení pro přehrávání audia.

Otázka: U mé TB3 dokovací stanice funguje pouze jeden video výstup, kde může být problém?
Odpověď: Někteří výrobci používají ve vybraných modelech svých notebooků / tabletů Thunderbolt3 port s omezeným výkonem (například Huawei Matebook X Pro, ACER Aspire R13 či Asus ROG GL502VM).  Konkrétně se jedná o sníženou celkovou rychlost na 20Gbps a podporou maximálně 1 video výstupu (průmyslovým standardem technologie Thunderbolt3 je přitom rychlost 40 Gbps a podpora 2 externích monitorů). Výstup na jediný monitor tedy není chybou dokovací stanice, ale nedostatečným (limitovaným) výkonem TB3 portu ve vašem notebooku či tabletu (příčina je na straně hardware TB3 portu a nelze ji odstranit). Před pořízením jakéhokoliv Thunderbolt3 příslušenství doporučujeme zkontrolovat parametry TB3 portu vašeho notebooku či tabletu.

Otázka: Když připojím dokovací stanici k mému Macu, tak se objeví hláška „Nelze použít Thunderbolt příslušenství: připojte zařízení k Thunderbolt portu na tomto Macu“. Čím to může být způsobeno?
Odpověď: Toto hlášení může být způsobeno použitím nesprávného kabelu. Zkontrolujte prosím, zda jste použili Thunderbolt3 kabel (označený na obou koncích bleskem) a ne obyčejný USB-C kabel, který vypadá téměř stejně. Používejte prosím výhradně námi dodávané Thunderbolt3 kabely. Popř. se může tato hláška také objevit v případě použití TB3 zařízení s USB-C hubem nebo dokovací stanicí s výstupem pouze USB-C (a ne Thunderbolt3).

Otázka: Po připojení dokovací stanice k mému notebooku fungují pouze video výstupy. Nic jiného nefunguje. Proč?
Odpověď: V případě Thunderbolt dokovacích stanic a systému Windows je nejprve potřeba dokovací stanici povolit ve správci Thunderbolt zařízení. Tohoto správce najdete vedle hodin jako malou ikonu blesku.

Otázka: Obraz přes dokovací stanici bliká.
Odpověď: Pokud se setkáte s tímto jevem, je možné, že máte pouze špatně nastavenou obnovovací frekvenci monitoru. Jestliže máte nastaveno 59 Hz, tak si prosím nastavte 60 Hz.Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.

Chcete, abychom vám zasílali aktuality?