Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

Přepínač Smart Edge PoE s konektivitou 2,5GbE a 10GbE pro generaci Wi-Fi 6 a SD-WAN

Vaše cena (s DPH):
31 690 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UQ448
Značka:
QnapZařízení QGD-1602P společnosti QNAP je na světě vůbec první řadou řízených přepínačů PoE, které podporují virtuální počítače (VM). Díky portům 2,5GbE a 10GbE SFP+ a až 90W výstupu PoE vám zařízení QGD-1602P umožňuje vybudovat vysokorychlostní a výkonnou síťovou infrastrukturu PoE pro přístupové body a směrovače Wi-Fi 6. V provedení s dvěma procesory využívá zařízení QGD-1602P vícejádrové 2,2GHz procesory Intel® Atom® se dvěma diskovými pozicemi SATA pro podporu VM a aplikací QTS. Zařízení QGD-1602P nejen nabízí IP dozorování, zabezpečení sítě, správu bezdrátových AP a rozšíření úložiště, ale také integruje QuWAN pro vytvoření architektury SD-WAN s dalšími zařízeními QNAP na více pracovištích, což umožňuje vybudovat odolnou a bezpečnou IT infrastrukturu. Díky kapacitě interní šířky pásma 20GbE a technologii Intel® QuickAssist Technology (Intel® QAT) dosahuje QGD-1602P vysoce výkonného přenosu potřebného pro virtualizaci edge computing a IPsec VPN a nabízí malým a středním podnikům nákladově optimalizované a centrálně spravované řešení pro zavádění sítí LAN.

V souladu s normami IEEE 802.3bt PoE++ a IEEE 802.3at PoE+. V nabídce jsou možnosti 4portového 90W a 12portového 30W Gigabit PoE. Zařízení může poskytovat celkem 380 W, takže uspokojí požadavky i energeticky náročných zařízení (PD) a podporuje inteligentní funkce správy PoE.

Dva 10GbE SFP+ porty zajišťují počítačům, přepínačům LAN a NAS vyšší přenosovou šířku pro zrychlení aplikací jako je virtualizace, editace videí 4K a sdílení souborů.

Poskytuje komplexní funkce řízení vrstvy 2 (například VLAN, LACP, QoS IGMP Snooping a Wake-on-LAN) s uživatelsky přívětivým softwarem pro správu sítě. Pracovníci IT mohou efektivně řídit šířku pásma sítě a zvyšovat zabezpečení pomocí webového rozhraní pro správu.

Chcete-li zvýšit efektivitu přístupu k souborům, zřiďte SSD cache nebo skupiny úložišť.

Dva sloty PCIe Gen3 x4 umožňují uživatelům instalaci síťových karet 10GbE, karet QM2 M.2 SSD/10GbE se dvěma porty, karet USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) nebo bezdrátových adaptérů.

Hostování kontejnerových aplikací a virtuálních počítačů s různými operačními systémy. Flexibilně nainstalujte QuWAN, virtuální směrovač, brány firewall nebo software pro správu bezdrátové sítě LAN pro různé aplikace správy sítě.

2,5GbE PoE switch pro přístupové body a routery Wi-Fi 6

Zařízení QGD-1602P překonává omezení šířky pásma při připojení kabelových a bezdrátových sítí za účelem zlepšení vašeho úložiště a přístupu k němu. S osmi porty 2,5GbE poskytuje QGD-1602P až 90 wattů PoE na port a celkovou energetickou hodnotu 380 wattů pro uspokojení požadavků vysoce výkonných přístupových bodů Wi-Fi 6. Zařízení QGD-1602P lze také připojit ke směrovači QHora Wi-Fi 6 prostřednictvím jeho hostitelských portů 5GbE a nabídnout síť Wi-Fi 6 v domácím nebo kancelářském prostředí. Zařízení QGD-1602P nabízí různá vysokorychlostní síťová rozhraní a poskytuje komplexní řešení bezdrátové síťové infrastruktury Wi-Fi 6 pro malé a střední podniky, hotely, a obchody. Spolu s řešením QuWAN SD-WAN společnosti QNAP, zařízení QGD-1602P výrazně zvyšuje efektivitu bezdrátové LAN z optimalizované šířky pásma WAN.

Robustní hardware s Intel QAT pro optimalizovaný výkon

Zařízení QGD-1602P využívá vícejádrové 2,2GHz procesory řady Intel® Atom® C3000, má dvě diskové pozice SATA a poskytuje dva sloty M.2 NVMe SSD pro SSD cache ke zvýšení výkonu IOPS. Dva sloty PCIe Gen3 x4 umožňují uživatelům instalaci síťových karet 10GbE, karet QM2 M.2 SSD/10GbE se dvěma porty, karet USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) nebo bezdrátových adaptérů ke zvýšení základní funkčnosti. Zařízení QGD-1602P také podporuje technologii QuickAssist Technology (Intel® QAT), která výrazně zvyšuje výkon IPsec VPN.

 

Poznámka: Technologie Intel® QAT je podporována při použití systému QTS 4.4.3 (nebo novější).

První řada PoE switchů s podporou VM

Guardian podporuje operační systém QTS společnosti QNAP a je první řadou přepínačů PoE na světě, která může hostovat virtuální počítače, kontejnery a poskytovat další cloudové aplikace – podporuje tedy různá síťová a úložná řešení. Kromě aplikací QuWAN, QVR Pro, HybridMount a dalších aplikací podporuje App Center také virtuální počítače umožňujících používání mnoha softwarových aplikací s otevřeným zdrojovým kódem. Guardian nabízí malým a středním podnikům nejen univerzální síťové řešení pro IP dozorování, rozšíření úložiště, zabezpečení sítě a správu bezdrátové LAN, ale také řešení SD-WAN pro připojení k dalším zařízením QNAP na více pracovištích. Díky provedení se dvěma procesory vám zařízení Guardian umožňuje nezávisle provozovat rozhraní správy sítě QSS (QNAP Switch System) a QTS. Zařízení Guardian nabízí uživatelsky vstřícné webové rozhraní, QuNetSwitch, které malým a středním podnikům umožní zavést flexibilní a zabezpečenou infrastrukturu IT.

 

QTS a QSS mohou pracovat nezávisle bez vzájemného narušování pro zajištění nepřetržitého chodu. Například při restartování QTS nebude napájení QSS PoE přerušeno; při restartování QSS zůstanou běžet VM v QTS.

Inteligentní řízení PoE až 90W vysoce výkonných zařízení

Zařízení QGD-1602P je v souladu s normami IEEE 802.3bt PoE++ a IEEE 802.3at PoE+ a nabízí možnosti 4portového 90W a 12portového 30W PoE. Zařízení QGD-1602P může poskytovat celkem 370 W, takže uspokojí požadavky mnoha energeticky náročných zařízení (PD), jako jsou 4K IP kamery, bezdrátové přístupové body, IP telefony, LED světla a digitální zobrazovací zařízení. QGD-1602P podporuje inteligentní funkce řízení PoE včetně plánování, prioritizace napájení a zakázání a povolení napájení. Můžete získat stav síťového připojení v reálném čase a informace o spotřebě energie PD a simultánně konfigurovat PD na podporu energeticky úsporné sítě PoE.

 

Rychlejší kabelový a bezdrátový přenos

Zařízení QGD-1602P má osm portů 2,5GbE a osm portů Gigabit PoE pro připojení různých vysokorychlostních napájených zařízení. Dva vestavěné porty 10GbE SFP+ mohou sloužit jako uplinkové porty pro internet a klíčové sítě nebo je lze jednoduše připojit ke směrovačům a přepínačům LAN z optického vlákna. Další dva porty 5GbE a dva hostitelské porty Gigabit mohou být připojeny k více hostitelům nebo zařízením LAN, aby se zvýšila účinnost LAN. Kapacita přepínání modelu QGD-1602P je 96 Gb/s, což zaručuje úplný potenciál pro každý port. Po instalaci bezdrátového adaptéru 802.11ac a aplikace WirelessAP Station může zařízení QGD-1602P fungovat jako přístupový bod pro připojení více zařízení edge a nabízí bezdrátové rychlosti až 2533 Mb/s.

Interní šířka pásma 20GbE pro virtualizované aplikace

QTS může přímo přistupovat k datům zpracovávaným v QSS a řídit je pomocí virtuálních přepínačů. Zařízení QGD-1602P poskytuje interní šířku pásma 20GbE pro urychlení výpočetního výkonu mezi koncovými zařízeními a hostiteli. Další dva porty 5GbE a dva hostitelské porty Gigabit mohou být také připojeny k více hostitelům pro zavedení většího počtu virtuálních počítačů.

 

QuNetSwitch: Řízení vrstvy 2 pomocí uživatelsky přívětivého webového uživatelského rozhraní

Zařízení QGD-1602P nabízí komplexní funkce řízení vrstvy 2 (VLAN, LACP a LLDP), aby bylo možné efektivně řídit sítě prostřednictvím seskupení IP a správy šířky pásma. Efektivní bezpečnostní funkce, jako je IGMP Snooping, statická adresa MAC, QoS a Wake-on-LAN, jsou také vhodné pro jednoduchá síťová prostředí a snadné zavádění. Kromě QNAP Switch System (QSS) nabízí zařízení QGD-1602P také QuNetSwitch, software s uživatelsky vstřícným webovým rozhraním, (prostřednictvím QTS), aby pracovníci IT mohli řídit vrstvu 2 a spravovat sítě PoE. Přehledný ovládací panel a statistická analýza souhrnně ukazuje všechny informace o přepínání a PD a díky tomu je centrální správa napájených zařízení intuitivní a snadná.

Chytrý Guardian Edge PoE switch splňuje všechny potřeby vašeho podniku.

Zařízení QGD-1602P je univerzální centrální síťové řešení, které nabízí flexibilní napájení, webovou správu a inovativní virtualizační aplikace pro řešení nejrůznějších síťových problémů.

x Ubiquiti UniFi = bezdrátový AP kontrolér

Zařízení QGD-1602P má 16 portů PoE a 380W napájení pro různé bezdrátové přístupové body PoE s vysokým výkonem. Díky instalaci UniFi se zařízení QGD-1602P stane bezdrátovým AP kontrolérem na bázi hardwaru a softwaru. Zařízení QGD-1602P umožňuje nejen datový přenos a řízení PoE přes bezdrátové AP, ale také centrální správu kabelových a Wi-Fi síťových zařízení v kancelářích, hotelích, maloobchodech nebo v jiných malých až středních sítích.

x QVR Pro = komplexní systém IP dozorování

Zařízení QGD-1602P má 4portový 90W a 12portový 30W PoE pro různé značky vysoce výkonných 4K kamer PTZ se standardem ONVIF. Při použití s QVR Pro zařízení QGD-1602P zjednodušuje dozorovací síťovou infrastrukturu a zároveň uspokojuje požadavky pro zavádění dozorování, centrální správu, zaznamenávání videa a výpočetní výkon.

Systém IP PBX

Zařízení QGD-1602P nabízí 15–90 Wattů PoE na port pro konferenční telefony SIP IP. Instalováním softwaru FreePBX můžete také zavést zabezpečený telefonní systém IP PBX pro více uživatelů.

x virtuální směrovač x virtuální brána firewall = vylepšená kybernetická bezpečnost

Zařízení QGD-1602P lze přeměnit na zabezpečený směrovač s bránou firewall prostřednictvím softwaru pro virtuální směrovač a virtuální bránu firewall nainstalováním MikroTik RouterOS a OpenWrt. Můžete flexibilně konfigurovat směrovací funkce a oddělit nebo chránit místní sítě a aplikovat různé zásady zabezpečení. Všechna síťová zařízení můžete také snadno spravovat pomocí softwaru pro správu sítě Zabbix.

x Zabbix = centralizovaná platforma pro správu sítě

Zařízení QGD-1602P podporuje software Zabbix pro monitoring sítě, který automaticky detekuje připojené servery/zařízení kompatibilní s SNMP a monitoruje stav sítě. Zabbix poskytuje ovládací panel a analytické zprávy pro efektivní správu rozsáhlých sítí.

 

 

Typ správy: Webová správa

Procesor: Čtyřjádrový procesor Intel® Atom® C3558 2,2 GHz

Architektura CPU: x86 64 bitů

Systémová paměť: 8 GB (1 x 8 GB)

Pozice pro diskové jednotky: 2 x 2,5" SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s

Počet portů: 18x

10GbE SFP+: 2x

2,5GbE (RJ45): 8x

1GbE (RJ45): 8x

Celkový počet portů PoE: 16x

PoE PSE (802.3af, 15,4 W): Porty 1–16

PoE+ PSE (802.3at, 30 W): Porty 1–16

PoE++ PSE (802.3bt, 90W): Porty 1–4

Výstupní výkon PoE: Porty 1–4 (90 W), porty 5–16 (30 W)

Celkový rozpočet napájení PoE: 200W

Slot PCIe: Slot 1: PCIe Gen3 (x4 slot, x2 speed), Slot 2: PCIe Gen3 (x4 slot, x2 speed)

USB 3.2 Gen 1 port: 2x

Port správy: 2 x 5GbE ; 2 x 1GbE

USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Port: Volitelné přes adaptér PCIe

Popis napájecí jednotky: Interní napájecí jednotka

Max. spotřeba energie: 280W

Typ vstupního výkonu: AC

Rozsah vstupního napětí: 100–240 VAC, 50/60 Hz

Tabulka adres MAC: 32K

Celková neblokující propustnost: 48 Gb/s

Kapacita přepínání: 96 Gb/s

Rozhraní pro správu: Web

Ventilátor: Systém: 3 x 4 cm (12 V DC)

Podporované normy:

IEEE 802.3u 100Tx Fast Ethernet

IEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit Ethernet

IEEE 802.3bz 2,5G/5G BASE-T Multi-Gig Ethernet

IEEE 802.3an 10GBASE-T 10G Ethernet

IEEE 802.3ae 10GBASE-SR

IEEE 802.3ae 10GBASE-LR

IEEE 802.3z 1000Base-X

IEEE 802.3x Full-duplex flow control

IEEE 802.3af/at/bt Power-over-Ethernet (PoE)

IEEE 802.1q Virtual LANs (VLAN)

IEEE 802.1p QoS Protocol for Traffic Prioritization

Tvarový činitel: Montáž do racku

Indikátory LED:

Na port: Spojení/Činnost/Rychlost/PoE

Na systém: Varování/PoE/Ventilátor

Správa LCD: Ano             

Tlačítka:

Tlačítko napájení PSU zařízení

Hostitelské tlačítko napájení

Hostitelské tlačítko resetování (výchozí zatížení)

Tlačítko resetování přepínače

Rozměry (V x Š x H): 44,2 × 435,2 × 327,7 mm

Hmotnost (čistá): 4,37 kg

Hmotnost (celková): 5,52 kg

Provozní teplota: 0 až 40°C (32 až 104 °F)

Relativní vlhkost: 5 až 95 % bez kondenzace, teplota vlhkého teploměru: 27 ˚C (80,6 ˚F)

Certifikace: CE, FCC, VCCI, BSMI RCM

Elektromagnetická kompatibilita: TŘÍDA A, UL62368

Rámce Jumbo: Ano

Vestavěný QTS: Ano     

Podpora Intel QAT: Ano              

Šířka pásma interní sítě: 2 x 10GbE

Jednotka s pohyblivou řádovou čárkou: Ano

Šifrovací modul: Ano (AES-NI)

Maximální paměť: 64 GB

Paměťový slot: 2 x SODIMM DDR4

Paměť Flash: 4 GB (dvojitá ochrana OS při spouštění)

Kompatibilita diskových jednotek: 2,5" pozice: 2,5“SSD/HDD

Vyměnitelné za provozu (hot-swap): Ano

Sloty pro M.2 SSD: 2x (NVMe, PCIe Gen3 x 1)

Podpora akcelerace SSD cache: Ano

Souborový systém: Interní pevný disk: EXT4

Souborový systém: Externí pevný disk: EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+, exFAT (volitelná licence)

Záruka: 2 roky

 

Více informací naleznete zdeZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.