Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP TS-653A-4G

Uzavřeno

Výkonný šestidiskový 4K NAS s procesorem Intel Braswell a 2 x HDMI

Vaše cena (s DPH):
21 991 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UMNP00374
Značka:
QnapKombinovaný NAS se systémem QTS-Linux: ucelené řešení soukromého prostředí cloud pro centralizaci úložišť a aplikací IoT

V rámci připravenosti na nadcházející éru Internetu věcí (Internet of Things, IoT) už TS-653A inovativně podporuje Linuxovou platformu s otevřeným zdrojovým kódem, která je bránou pro IoT řešení do jiných inteligentních zařízení. TS-653A uživatelům umožňuje přímé využívání různých funkčně dobře vybavených Linuxových aplikací , využívání soukromého prostředí cloud nabízejícího kombinaci úložišť a aplikací pro IoT a profesionální vývojáři mohou vyvíjet a provozovat aplikace pro IoT přímo na TS-653A. Zabezpečený a spolehlivý TS-653A je plný funkcí kriticky nezbytných pro podnikání, jako jsou například snímky svazků/LUN – to umožňuje návrat souborů/složek do předchozího stavu v případě jakéhokoli poškození nebo ztráty souborů. TS-653A je založen na nejnovějším čtyřjádrovém procesoru Intel® Celeron®, který uživatelům umožňuje využívat přehrávání videí 4K (H.264) a překódování videí 1080p/4K v reálném čase přímo z TS-653A na jakémkoli displeji HD/4K.

- Podporuje operační systém Linux® s přímým výstupem do HDMI
- Duální HDMI výstup pro přepínání mezi volbami duplicitní a rozšířené pracovní plochy
- Hardwarově akcelerované šifrování AES-NI pro účinný kryptografický výkon až 224 MB/s
- Podporuje hardwarové dekódování 4Ka překódování videí 4K H.264 za chodu nebo offline
- Rychle vyhledávejte soubory pomocí přirozeného vyhledávání v reálném čase s Qsirch 2.1
- Sjednocené úložné řešení NAS a iSCSI-SAN pro virtualizaci
- Podporuje VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V a pokročilé virtualizační funkce
- Hybridní přístup k virtualizaci v jediném NAS: Virtualization Station a Container Station
- Vybudujte si osobní karaoke systém s vysoce kvalitním zvukovým výstupem a s novou aplikaci OceanKTV
 

Duální systémy QTS-Linux vybavené pro éru IoT

Duální systémy QTS-Linux na TS-653A jsou založeny na pokročilých virtualizačních technologiích od QNAPu. Revoluční architektura na TS-653A uživatelům umožňuje nejen stahovat množství aplikací z QTS App Center, QTS App Center ale také vyvíjet nebo využívat balíky IoT pro Linux® a zobrazovat je pomocí výstupu do HDMI. Pomocí TS-653A můžete dle potřeby vyvíjet a instalovat různé balíky pro IoT a centrálně ukládat data na TS-653A, čímž získáte výhodu zabezpečeného privátního úložiště a vývojového řešení. Jednoduše k TS-653A připojte klávesnici, myš a monitor HDMI a využívejte Linuxovou Stanici stejně, jako byste používali své PC*. Linuxovou Stanici můžete také provozovat jako vzdálenou pracovní plochu pro okamžitou správu prostřednictvím webového prohlížeče.

Čtyřjádrová procesorová jednotka Intel® Celeron® N3150 splňuje požadavek efektivního víceúlohového provozu

TS-653A, vybavený nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Intel® Celeron® N3150, 14 nm, 1,6 GHz, dvoukanálovou 4 GB DDR3L-1600 RAM (navýšitelnou na 8 GB) a 4 porty sítě Gigabit LAN a SATA 6Gb/s, podává rychlost čtení až 414 MB/s a hladce a rychle provozuje úlohy. TS-653A může také při zpracování úloh náročných na procesorový výkon dle potřeby automaticky zvýšit taktovací frekvenci procesoru z 1,6 GHz na 2,08 GHz. TS-653A provozuje hardwarově akcelerované šifrování Intel® AES-NI pro rychlejší přenosové rychlosti až 412 MB/s při 256-bitovém šifrování AES jak pro celé svazky NAS, tak i pro sdílené složky, čímž vylepšuje systémový výkon i zabezpečení a přitom zajistí bezpečí citlivých podnikových údajů uložených na TS-653A.
 

Duální výstupy rozhraní HDMI - Přepínání mezi HD Station a pracovní plochou systému Linux

TS-653A je dodáván s duálním výstupem HDMI pro používání dvou monitorů buďto v “duplicitní” nebo “rozšířené” konfiguraci pracovní plochy. Při duplicitě je na obou displejích zobrazován stejný obsah. Režim rozšířené pracovní plochy uživatelům umožňuje zobrazovat aplikace na dvou displejích pro zlepšení pohodlí a produktivity při zpracování většího počtu úloh najednou.

Při zobrazování obsahu prostřednictvím výstupního rozhraní HDMI můžete TS-653A využívat jako úžasný multimediální přehrávač s využitím HD Station pro širokou škálu aplikací, jako například Kodi™, HD Player, Plex Home Theater, YouTube™, Spotify®, JRiver, Google Chrome™, Mozilla Firefox®, a dalších. Případně se můžete rozhodnout využívat pracovní plochu systému Linux na TS-653A jako PC.
 

Využívejte nejlepší audiovizuální prožitek na TV, a k tomu bezplatné dálkové ovládání

QNAP HD Station má integrován výkonný mediální přehrávač a webový prohlížeč Kodi™. Díky konektivitě rozhraní HDMI můžete TS-653A připojit k HDTV nebo k A/V přijímači a využívat svůj rozmanitý multimediální obsah při co nejlepší kvalitě audiovizuálního prožitku. Úžasné uživatelské rozhraní Kodi™, propustnost pro 7.1-kanálový zvuk* a schopnost výkonného překódování v reálném čase na TS-653A usnadňují hladké a vylepšené přehrávání videí v rozlišení 4K **. Můžete dokonce sledovat videa na YouTube™, prohlížet web a spravovat TS-653A pomocí webového prohlížeče se vstupem z vícejazyčné klávesnice. HD Station podporuje multi-tasking a autentizaci uživatelů, aby k uloženým datům měli přístup jen oprávnění uživatelé.
 

Prvotřídní překódování videí v rozlišení 4K v reálném čase a offline

TS-653A nabízející pokročilou HD grafiku osmé generace Intel®, podporuje hardwarové dekódování videí 4K (H.264) a podává prvotřídní překódování videí 4K (H.264) a 1080p pro konverzi do univerzálních formátů, které lze hladce přehrávat na PC, na mobilních zařízeních a na Smart TV podporuje hardwarové dekódování 4K (H.264) a podává prvotřídní překódování videí 4K (H.264) a 1080p v reálném čase a offline do univerzálních formátů, které lze hladce přehrávat na PC, na mobilních zařízeních a na inteligentních TV. S offline překódováním můžete prožívat nepřerušované přehrávání videí na File Station, Video Station a v mobilní aplikaci Qfile i tehdy, když se můžete připojit k Internetu jen přes pomalé připojení, vyberete-li předem renderované video s nižším rozlišením. TS-653A Vám také umožní nastavit vyhrazenou složku pro automatické překódování videí.
 

QTS 4.2 – jednoduchý, pohodlný a efektivní

Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní systému QTS bude Váš prožitek s NAS inteligentnější, plynulejší a okázalejší. Jeho moderní plochá koncepce optimalizuje dobu načítání a jeho inteligentní pracovní plocha Vám umožní rychle vyhledat požadované funkce, vytvářet zástupce na pracovní ploše nebo skupinové zástupce, v reálném čase monitorovat důležité systémové informace a otevírat více oken aplikací pro provoz většího počtu úloh najednou, což přináší vyšší efektivitu provozu. QTS prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby Vám přinášel optimalizovaný prožitek s prostředím cloud a zavádí pokročilejší funkce, jako například snímky svazků/LUN, dálkové připojení ke službám poskytovatelů veřejného prostředí cloud ve File Station, multizonální multimediální systém, a další.
 

Řešení pro obnovení po havárii přinášejí klid mysli

TS-653A nabízí různé možnosti obnovení dat. Vzdálená replikace v reálném čase (RTRR, Real-Time Remote Replication) podporuje zálohování dat v reálném čase nebo podle plánu na vzdálené servery QNAP NAS nebo FTP a synchronizuje soubory z místních složek do vzdálených složek s lepší efektivitou zálohování. Můžete využívat číslování verzí záloh, abyste měli zachován určitý počet verzí, přičemž možnosti jsou buďto jednoduché číslování verzí, kterým můžete plánovat, kolik verzí bude uchováváno a na jak dlouho, nebo inteligentní číslování verzí s rotačním plánem, při kterém se dřívější verze záloh automaticky přepisují. TS-653A dále nabízí protokol rsync k zálohování dat podle plánu na jiný vzdálený server. Data lze zálohovat a obnovovat také pomocí některé z řady služeb pro ukládání do prostředí cloud, včetně například Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox®, Google Drive™, Google Cloud Storage™, a další.
 

Obnovujte soubory pomocí Snímků

QTS Storage Manager přidává snadno použitelný webový snímkovací nástroj, kterým můžete snadno zálohovat a obnovovat data na TS-653A zpět do jakéhokoli bodu v čase v případě, že byste někdy přišli o nějaká důležitá data. Můžete pořizovat snímky svazků i LUN (až 256 snímků na jeden svazek nebo LUN a maximálně 1024 snímků na jeden NAS), účinně replikovat snímky svazků/LUN na vzdálené servery funkcí Snapshot Replica, přičemž budou zkopírovány pouze provedené změny, a rychle naklonovat snímek svazku /LUN jako místní svazek bez přerušení právě probíhající systémové operace. Dokonce můžete systém nakonfigurovat tak, aby před zálohováním prostřednictvím služeb RTRR/rsync automaticky pořídil snímek svazku, a to i tehdy, je-li soubor právě otevřen.
 

Qsirch – inteligentnější a rychlejší způsob vyhledávání

TS-653A podporuje program Qsirch, značkový vyhledávací nástroj pro rychlé vyhledávání souborů fungující téměř v reálném čase. Kromě předběžného zobrazení miniatur nyní Qsirch nabízí také vyhledání a předběžné zobrazení e-mailů Gmail, které jsou zálohovány na TS-653A. Qsirch si dokonce pamatuje vaši historii vyhledávání, čímž Vám umožní rychle navigovat na soubory, které jste vyhledávali dříve. Qsirch výrazně zvyšuje produktivitu a značně tak snižuje dobu strávenou vyhledáváním souborů na NAS, přičemž Vám umožní soustředit se na ostatní úkoly. Aktualizovaný nástroj Qsirch 2.1 nově přináší doplněk Google Chrome, který Vám umožní vyhledávat soubory na Vašem NAS použitím vyhledávače Google Search.
 

Datové úložiště pro virtualizovaná prostředí

TS-653A je také úložištěm iSCSI/ IP-SAN, které podporuje VMware® a Citrix® a je kompatibilní se systémy Microsoft® Hyper-V® a Windows Server 2012, takže přináší výhodu flexibilní implementace a správy ve virtualizačních prostředích. TS-653A podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX pro zvýšení výkonu odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi a Hyper-V, v uvedeném pořadí, a dále podporuje doplněk QNAP vSphere Client a poskytovatele QNAP SMI-S se zlepšenou efektivitou provozu a správy u virtualizačních aplikací.
 

Zrozeno pro virtualizaci

Virtualization Station Vám umožní provozovat na TS-653A virtuální počítače (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC. Virtualization Station podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM, snímky, a desktopové operace pro centrální řízení VM. Virtualization Station využívá SDN (softwarově definované sítě) a umožňuje, aby TS-653A a VM sdílely stejný port sítě LAN. Už nebudete omezování výkonem fyzického síťového rozhraní, protože vysokorychlostní virtuální přepínače díky svému vnitřnímu rozhraní výrazně zvyšují datovou propustnost mezi jednotlivými virtuálními počítači (VM) i mezi VM a NAS. Virtuální počítače můžete také bez jakýchkoli složitostí stahovat podle potřeby z online trhů s virtuálními počítači (VM) a importovat je do TS-653A.

TS-653A nabízí také převratnou kontejnerovou technologii pro virtualizaci serverů. QNAP Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker® čímž Vám umožní provozovat na TS-653Avětší počet izolovaných systémů Linux® a navíc stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub®. Container Station podporuje aplikaci Online Document*, která Vám umožní přímé zobrazení, editaci a ukládání souborů různých typů na Vašem NAS kdykoli, včetně dokumentů Office, obrázků a textových souborů.
 

Zabezpečený přístup s VPN a se serverem proxy

TS-653A lze používat jako VPN server s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN a PPTP, takže Vám umožní zabezpečený přístup k datům sdíleným v rámci privátní místní sítě. TS-653A lze používat také jako klienta VPN pro připojení k jiným serverům VPN nebo k jiným virtuálním privátním sítím prostřednictvím protokolů PPTP a OpenVPN pro zabezpečený přenos dat. VPN Client dále umožňuje připojení Vašeho NAS k více serverům najednou*. Svá zařízení můžete připojit ke svému NAS a ke svému VPN serveru doma pro přístup k datům na LAN; Kromě toho se také můžete přes klienta VPN Client na Vašem NAS připojit k serverům VPN ve Spojených státech pro přístup ke službám, jejichž provoz je ve Vaší oblasti omezen, jako například Netflix a Hulu v HD Station. TS-653A Vám poskytuje různé možnosti VPN a pomáhá zabezpečit Vaše přenosy dat. TS-653A podporuje také nastavení proxy serveru. Balík serveru proxy umí nakonfigurovat velikost paměti cache, podporuje přenosové protokoly, zaznamenává webové stránky, které jste prohlíželi, a umí nakonfigurovat výkonný systém řízení obsahu, který omezuje využívání Internetu. K dalším funkcím patří například protokolární záznamy práce, které slouží k zapamatování uživatelových zvyklostí a preferencí a antivirus SquidClamav pro proxy servery k zajištění bezpečí připojení.
 

Synchronizace souborů napříč více zařízeními a prostředím cloud

 

Nástroj Qsync přemění Váš TS-653A na zabezpečené a vysokokapacitní datové centrum synchronizace souborů. Každý soubor nahraný na TS-653A bude zpřístupněn všem připojeným zařízením, jako například počítačům, laptopům nebo mobilním zařízením. Qsync je obzvlášť těm, kdo často cestují, aby mohli spravovat své soubory a mít vždy po ruce nejaktuálnější soubory na různých zařízeních. Qsync nyní poskytuje další nové funkce— umožňuje Vám synchronizovat sdílené složky a vytvářet skupinové sdílené složky exkluzivně pro Váš projektový tým; poskytuje centralizovanou konfiguraci správy, pomáhá šetřit časem administrátorů IT; dále podporuje centralizovanou konfiguraci a umožňuje Vám dálkově vymazat složku Qsync na ztraceném zařízení, aby nedošlo k narušení dat, a dokonce i obnovit data po opětovném získání zařízení. Dále si můžete nainstalovat aplikaci Cloud Drive Sync z QTS App Center pro snadnou synchronizaci souborů na cloud úložiště Google Drive™ a Dropbox®.
 

 

Užívejte si svůj exkluzivní karaoke systém s OceanKTV

QNAP OceanKTV je první karaoke aplikace na bázi NAS na trhu, která Vám umožní vytvořit si doma kvalitní karaoke zážitek. TS-653A nabízí vysokokapacitní úložiště, které pojme až tisíce karaoke písní v rozlišení 1080p. Prostě připojte svou TV s velkou obrazovkou k TS-653A prostřednictvím HDMI a začněte zpívat s OceanKTV. Pro vytvoření co nejlepší atmosféry jsou dodávány čtyři motivy uživatelského rozhraní, a s mobilní aplikací OceanKTV můžete celý tento prožitek ovládat ze svého telefonu nebo tabletu. TS-653A je více než jen NAS: je to karaoke stroj pro pěveckou zábavu. Využívejte sami nebo s přáteli!
 

Vysoce kvalitní zvukový efekt s duálním mikrofonním vstupem a funkcí Line Out

 

TS-653A má dva 6,3 mm konektory pro dynamický mikrofon, které poslouží pro připojení až dvou dynamických mikrofonů. Ve srovnání s průměrnou kvalitou příjmu USB mikrofonů nabízí TS-653A čistější kvalitu příjmu, protože je vybaven 20-bitovým analogově-digitálním převodníkem (ADC). Kromě toho má TS-653A 24-bitový digitálně-analogový převodník (DAC), který umí vysílat zvukové signály přes konektor Line Out do Vašeho zesilovače a podávat tak jasnější stereofonní zvuk. Tím, že nabízí vynikající funkcionalitu zvukového výstupu/vstupu spolu s různými aplikacemi, Vám TS-653A přináší fantastický audiovizuální zážitek.
 

 

Rozsáhlé dozorovací řešení poskytuje zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

Surveillance Station je profesionální Systém správy videa (Video Management System, VMS) který nabízí uživatelsky příznivé správní rozhraní, více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřovatelné licence ke kanálům IP kamer. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Také si můžete nainstalovat aplikaci Vmobile na svá zařízení se systémy iOS® nebo Android™ a kdykoli a odkudkoli provádět správu monitorovaných kanálů za účelem zabezpečení svého kancelářského prostředí, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a přeměnit tak své zařízení na síťovou kameru k okamžitému nahrávání na Váš TS-653A. TS-653A je dodáván se čtyřmi bezplatnými kanály kamer IP a dokoupením dodatečných licencí můžete tento počet rozšířit až na 40 kanálů.
 

Aplikace instalovatelné dle potřeby pro rozšíření funkcí NAS

Integrované Centrum aplikací poskytuje různé aplikace instalované dle potřeby vyvinuté u QNAP a u vývojářů z řad třetích stran, včetně nástrojů pro zálohování/synchronizaci, podnikání, správu obsahu, komunikaci, stahování, zábavu a mnoho dalšího. Zároveň se jedná o centralizované umístění pro správu a aktualizaci nainstalovaných aplikací, které vám umožní přímou aktualizaci aplikací ihned, jak budou vydány jejich nové verze.

Procesor:  14 nm Intel® Celeron® N3150 1.6GHz quad-core processor (burst up to 2.08GHz)
Hardwarové šifrování: Ano  (AES-NI)
GPU:  8th generation Intel HD Graphics
Operační paměť:  4GB (2 x 2GB)
Rozšíření paměti : max. 8GB
Paměťové sloty: 2 x 
Flash paměť: 512MB
Počet pozic pro pevné disky:  6
Pevné disky: 3.5" nebo 2.5" SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s nebo SSD
LAN porty: 4 x Gigabit RJ-45 Ethernet port
USB porty :  4 x USB 3.0 port (vpředu:1, vzadu:3), podpora USB tiskáren, UPS apod.
Video výstup: 2 x HDMI , podpora max. 4K 2160P Ultra HD
Audio vstup:  2 x 6.3mm mikrofonní jack
Audio výstup: Line Out Jack (reproduktor nebo sluchátka)
LED indikátory:  Stav systému, USB, HDD 1-6
LCD Panel: Mono-LCD display s podsvícením (453A, 653A,853A)
Tlačítka: Napájení, USB one-touch-backup tlačítko, Resetovací tlačítko
IR čidlo : Ano 
Dálkový ovladač: Ano QNAP RM-IR002 v balení
Alarm bzučák: Systémové upozornění
Provedení: Věžový model
Rozměry: 175(H) x 257(W) x 235(D) mm
Hmotnost: 5,2 kg / 6,5kg

Spotřeba energie: 
System sleep mode: 1.7W
HDD standby: 32,02W
V chodu: 51,16W
Napájení : Interní zdroj 240W/ 110-220V/ 5A
Ventilátor: 12cm (12V DC)

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.