Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

obr 1

Uzavřeno

Cenově dostupný osmidiskový NAS se dvěma porty sítě 10GbE SFP+

Vaše cena (s DPH):
26 990 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UMNP00347
Značka:
QnapVýkonný čtyřjádrový TS-831XU disponuje dvěma porty sítě 10GbE SFP+ pro plnou podporu vysokorychlostních sítí 10GbE, a to za cenu šetřící váš rozpočet a s maximální návratností investice. TS-831XU poskytuje funkcionality a unikátní funkce všestranného počítače. Zahrnuje VJBOD (Virtual JBOD) - ekonomický způsob využití nevyužitého prostoru na NAS k rozšiřování úložné kapacity jiných QNAP NAS a Container Station, která uživatelům umožňuje rychlý vývoj a nasazení aplikací pro Internet věcí (IoT). TS-831XU je cenově dostupné úložné řešení určené pro rostoucí podniky požadující zálohování, obnovení, soukromý cloud, ukládání pro virtualizaci, a k zajištění firemní IT infrastruktury pro budoucí nástup sítí 10GbE.

  • Připravenost pro sítě 10GbE, paměti SSD a hardwarově akcelerované šifrovaní
  • VJBOD umožňuje využití TS-831XU k rozšiřování úložné kapacity jiných QNAP NAS
  • Využijte kontejnerovou virtualizaci a vývoj aplikací pro IoT s Container Station
  • Vybudujte si soukromý cloud pro centrální organizaci a správu souborů a úloh zálohování
  • Zabezpečený přístup s VPN Server a VPN Client
  • Rychle vyhledávejte soubory pomocí přirozeného vyhledávání v reálném čase s Qsirch
  • Škálovatelná konstrukce umožňující připojení dvou rozšiřujících jednotek QNAP (UX-1200U-RP) ke zvýšení celkové úložné kapacity až na 32 disků

Čtyřjádrová CPU a dva integrované porty sítě 10GbE SFP+
TS-831XU je vybaven čtyřjádrovým procesorem AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL314 ARM® Cortex-A15 1,7 GHz s 4 GB RAM DDR3 (rozšířitelné na 16GB) a rozhraním pro pevné disky SATA 6Gb/s. Jeho hardwarově akcelerovaný šifrovací engine poskytuje ve své třídě bezprecedentní šifrovací výkon s 256-bitovým šifrováním celých svazků AES, čímž zlepšuje výkon a zabezpečení a přitom zajišťuje bezpečí citlivých podnikových dat uložených na TS-831XU. Kromě dvou integrovaných portů sítě Gigabit Ethernet má TS-831XU také dva porty sítě 10GbE SFP+ pro plnou podporu vysokorychlostních sítí 10GbE pro podniky vyžadující větší přenosovou šířku pro virtualizaci a rychlé zálohování a obnovení neustále narůstajících objemů dat. Přídavný slot PCIe umožňuje instalaci 10GbE SFP+ NIC pro flexibilní nasazení vysokorychlostních sítí.

Akcelerace SSD cache
TS-831XU podporuje SSD caching, který dokáže znatelně zlepšit výkon IOPS úložných svazků a zvýšit tak efektivitu provozu. Je ideální k vylepšení celkového pracovního toku u aplikací náročných na frekvenci vstupních a výstupních operací (IOPS) a kombinací disků SSD a HDD umožňuje co nejlépe optimalizovat náklady i výkon.

Vysoce spolehlivá konstrukce zaručující kontinuitu podnikání
TS-831XU, připravený pro podnikání, je navržen tak, aby poskytoval provoz a služby 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Podpora rozsáhlých konfigurací RAID a výměn za provozu umožňuje vyměňovat pevné disky bez přerušení provozu služeb. Pokročilá technologie obnovení RAID od QNAP vám také pomůže v případě nechtěného vyjmutí některých funkčních disků z poškozeného svazku RAID. Systém lze obnovit opětovným vložením nechtěně vyjmutých pevných disků, aby data byla neustále dostupná. TS-831XU poskytuje vysokou spolehlivost a účinnost s podporou pro více režimů slučování portů, včetně podpory failoveru.

VJBOD: používejte NAS k rozšiřování kapacity jiných NAS a maximalizujte tak hospodárnost sdílení
Kromě užití rozšiřujících jednotek je tu ještě další možnost rozšíření úložné kapacity na NAS. QNAP VJBOD (Virtual JBOD) je síťový JBOD, který vám umožní rozšířit úložiště QNAP NAS o více jednotek QNAP NAS. TS-831XU nabízí vynikající potenciál pro ekonomické rozšiřování úložišť na jiných QNAP NAS pomocí VJBOD a vytváření virtuálních seznamů úložišť a svazků na virtuálních discích pro provozování služeb na NAS.

Rychle implementujte aplikace pro IoT pomocí Container Station
QNAP Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®, čímž vám umožní provozovat na TS-831XU více izolovaných systémů Linux® a navíc stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub®. Podporuje import/export kontejnerů a nastavování práv a je vybaven informativním ovládacím panelem a flexibilním uživatelským rozhraním, pomocí kterého můžete provádět správu více kontejnerů. A co víc, Container Station poskytuje ideální platformu s mnoha praktickými kontejnerovými aplikacemi, pomocí níž mohou vývojáři snadno aplikovat, rychle vyvíjet a pohodlně implementovat aplikace pro IoT. Jednoduše si v Container Station vyhledejte "IoT", získejte správné kontejnery a navrhněte si svůj vlastní zásobník IoT s "QIoT Containers" na rozličné aplikace pro IoT.

QTS 4.3 – Nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS
TS-831XU nativně podporuje nový 64bitový operační systém QTS 4.3. QTS 4.3, který nabízí více praktických funkcí pro lepší efektivitu správy, včetně Qfiling, který pomáhá roztřídit soubory a lze ho například naplánovat i pro zajištění efektivního automatického roztřídění souborů. Systém QTS se svým intuitivním a zjednodušeným uživatelským rozhraním je vybaven také inteligentní pracovní plochou, která Vám umožní rychle vyhledávat potřebné funkce, vytvářet zástupce na pracovní ploše (i skupinové zástupce), nebo v reálném čase monitorovat důležité systémové informace. QTS také pro provoz většího počtu úloh umožňuje otevírat více oken aplikací najednou, což přináší vyšší efektivitu práce. QTS prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby Vám i díky výbavě pokročilými funkcemi přinášel dokonalý prožitek v cloudovém prostředí.

Sdílení souborů napříč platformami, centralizované datové úložiště
TS-831XU podporuje protokoly SMB/CIFS, NFS, a AFP pro sdílení souborů napříč sítěmi Windows®, Mac®, Linux®/UNIX®. Data, protokolární záznamy a obrazy ISO CD a DVD lze centrálně skladovat na TS-831XU a chránit je integrovaným antivirovým řešením. Služby Windows AD® a LDAP umožňují systémovým administrátorům konfigurovat práva uživatelů pomocí stávajícího serveru Windows AD, serveru LDAP nebo integrované služby LDAP. TS-831XU podporuje SAMBA v4 a může fungovat jako doménový řadič Windows pro správu nastavení práv.

Ucelená zálohovací řešení zabezpečení dat
QNAP NetBak Replicator QNAP podporuje zálohování dat v reálném čase a podle plánu na OS Windows, včetně archivace e-mailů v programu Outlook®. Podporována je i Apple Time Machine®, aby uživatelé systému Mac® OS X měli řešení pro snadné zálohování dat na TS-831XU. Podporována je i široká škála zálohovacího software od třetích stran, jako například Acronis® True Image™ a Symantec Backup Exec™.

Řešení pro obnovení po havárii přinášejí klid mysli
Hybrid Backup Sync konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace (pomocí RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) do podoby jediné aplikace pro snadný přenos dat na místní i vzdálená úložiště a úložiště v cloudovém prostředí v rámci rozsáhlého plánu na ukládání dat a obnovení dat po havárii. K podporovaným službám cloudového prostředí patří například Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive® for Business, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box® a služby kompatibilní s Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV. Hybrid Backup Sync podporuje zálohování více verzí, flexibilní plánování úloh, kompresi souborů pro úsporu místa, a další.

Rozsáhlé možnosti zabezpečení
V prostředí otevřených sítí se podniková data mohou stát terčem potenciálního útoku. TS-831XU poskytuje četné možnosti zabezpečení, jako například šifrovaný přístup, blokování IP adres, ověřování dvěma kroky a další. IT administrátoři mohou také řídit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a bránit tak neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. TS-831XU podporuje 256-bitové šifrování AES, takže brání neoprávněnému přístupu k citlivým podnikovým údajům a jejich narušení i v případě krádeže pevných disků nebo i celého systému.

Zabezpečený přístup s VPN Server a VPN Klient
S novou aplikací QVPN, která sjednocuje nastavení VPN serveru a VPN klienta, lze TS-831XU používat jako VPN server s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN a PPTP, takže vám umožní zabezpečený přístup k datům sdíleným v rámci privátních místních sítí. Také jej lze používat jako klient VPN pro připojení k jiným serverům VPN (je možné připojit více serverů najednou) nebo k virtuálním privátním sítím prostřednictvím PPTP a OpenVPN pro zabezpečený přenos dat. Ke svému NAS a k domácímu serveru VPN můžete připojit zařízení pro přístup k datům na LAN; například přes VPN Client na svém NAS se můžete připojit k serverům VPN v zahraničí, abyste získali přístup ke službám, jejichž provoz je ve vaší zemi omezen.

Qsirch - inteligentnější a rychlejší způsob vyhledávání
TS-831XU podporuje program Qsirch, vyhledávací nástroj pro rychlé vyhledávání souborů. Qsirch podporuje náhled na miniatury a dokonce si pamatuje vaši historii vyhledávání, takže vám umožní rychle se dostat na soubory, které jste vyhledávali dříve. Přináší také Qsirch Helper (doplněk prohlížeče pro Google Chrome™ a Mozilla Firefox®), který vám umožní vyhledávat pomocí Google Search soubory na vašem NAS. Qsirch výrazně zvyšuje produktivitu a značně tak snižuje dobu strávenou vyhledáváním souborů na NAS, přičemž vám umožní soustředit se na ostatní úkoly.

QmailAgent: Poštovní centrum pro váš soukromý cloud
QmailAgent je online e-mailový klient, který vám pomůže spravovat více e-mailových účtů najednou, takže vám umožní přístup ke všem vašim e-mailům a snadné přepínání mezi různými účty. Poskytuje kompletní funkcionalitu pro vytváření, čtení a organizaci e-mailových zpráv. Při psaní e-mailů můžete dokonce přikládat soubory, fotografie a dokumenty přímo z TS-831XU. Uživatelé iOS® a Android™ mohou používat aplikaci QmailClient pro rychlou kontrolu e-mailových účtů z mobilních zařízení a pro prohlížení a odesílání e-mailů pomocí QmailAgent na svém TS-831XU. Program QmailAgent můžete používat v kombinaci s Qsirch, který podporuje vyhledávání v souborech .eml uložených na TS-831XU, aby bylo vyhledávání a správa velkého množství e-mailů ještě snazší.

Synchronizace souborů napříč více zařízeními
Nástroj Qsync promění Váš TS-831XU v bezpečné a vysokokapacitní datové centrum pro synchronizaci souborů. Každý soubor nahraný na TS-831XU bude zpřístupněn všem připojeným zařízením, jako například počítačům, laptopům nebo mobilním zařízením. Qsync je obzvlášť užitečný těm, kdo často cestují, aby mohli spravovat své soubory a mít vždy po ruce nejaktuálnější soubory na různých zařízeních. Qsync poskytuje více způsobů synchronizace souborů a sdílení souborů ve skupině, čímž výrazně zvyšuje flexibilitu týmových projektů a spolupráce.

Rozsáhlé dozorovací řešení poskytující zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální Systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který nabízí uživatelsky příznivé správní rozhraní, více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřovatelné licence ke kanálům IP kamer. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Dále si můžete nainstalovat aplikaci Vmobile na svá zařízení se systémy iOS® nebo Android™, abyste mohli spravovat monitorované kanály kdykoli a odkudkoli a zabezpečit tak prostředí své kanceláře nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a přeměnit své mobilní zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání na Váš TS-831XU. TS-831XU nabízí 2 bezplatné kanály kamer IP, které můžete nakupováním doplňujících licencí rozšířit až na 30 kanálů.

Aplikace instalovatelné dle potřeby pro rozšíření funkcí NAS
Integrované App Center poskytuje různé aplikace instalované dle potřeby vyvinuté u QNAP a u externích vývojářů, jako například nástroje pro zálohování/synchronizaci, podnikání, správu obsahu, komunikaci, stahování, zábavu a mnoho dalšího. Jde také o centralizované umístění pro správu a aktualizaci nainstalovaných aplikací. Dle potřeby můžete volně instalovat aplikace pro rozšíření funkcionality svého TS-831XU.

Snadno rozšiřujte úložnou kapacitu
TS-831XU podporuje online rozšiřování kapacity připojením dvou rozšiřujících jednotek QNAP k ukládání rychle narůstajícího množství dat, což je obzvlášť ideální u aplikací náročných na ukládání dat, jako je například video dozorování, archivace dat, ukládání televizního vysílání a další. Úložiště na TS-831XU můžete dle potřeby postupně rozšiřovat, a ke snadnému provádění rozšiřování kapacity NAS a správy rozšiřujících jednotek úložišť můžete používat program QTS Storage Manager. Díky podpoře QJBOD Express (roaming jednotek JBOD)* můžete k TS-831XU jednoduše připojit velkokapacitní rozšiřující jednotku QNAP a migrovat data na jiný NAS i bez síťového připojení prostřednictvím této jednotky JBOD.

Energeticky efektivní
TS-831XU využívá energeticky efektivní čtyřjádrový procesor ARM, který se vyznačuje nízkým napětím a nízkou spotřebou proudu, přičemž zajistí vysoký výkon systémových operací a je vhodný pro podnikový cloud připojený nepřetržitě online, aniž by způsoboval vysoké náklady na elektřinu. K dalším energeticky úsporným funkcím patří pohotovostní režim pevného disku, plánované zapnutí/vypnutí, a probuzení po síti (Wake on LAN).

Helpdesk: Zašlete požadavek na technickou podporu a získejte pomoc co nejdříve
Jestliže narazíte na technické problémy nebo budete mít nějaký návrh na zlepšení našich produktů, můžete pomocí aplikace "Asistenční linka" přímo kontaktovat náš personál podpory. Tato aplikace vám umožní zasílat zpětnou vazbu, dotazy a požadavky na technickou podporu přímo našemu týmu podpory. K funkcím asistenční linky patří podpora, což umožňuje našemu týmu podpory rychle vyřešit všechny problémy dálkovým připojením vašeho NAS přes zabezpečené šifrované připojení SSL 256 bitů. Asistenční linka dále nabízí množství online zdrojů, jako například online příručky, často kladené dotazy, seznamy kompatibilních zařízení a znalostní databázi QNAP Helpdesk Knowledgebase. Ať už jste nový uživatel nebo zkušený uživatel NAS, odpovědi na své dotazy můžete rychle najít vyhledáním v těchto zdrojích.

Procesor: Quad-Core 1.7 GHz ARM® Cortex-A15 CPU
Operační paměť: 4GB DDR3 (1 x 4GB)
Sloty pro rozšíření: 2 x SODIMM (Max: 16GB) Pozn: Při instalaci 2 modulů je nutné mít stejnou velikost (ideálně i typ)
Flash memory: 512MB
Interní disky: 8 x 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s HDDs/SSDs
10GbE LAN: 2 x 10 Gigabit SFP+ LAN porty
GbE LAN: 2 x Gigabit RJ45 LAN porty
USB: 4 x USB 3.0
PCIe Slot: 1 x PCIe Gen2 (x2)
LED indikátory: Stav, LAN, HDD 1-8
Tlačítka: Napájení, reset
Ostatní: Kensigton security slot, console port
Rozměry: 89 x 482 x 534 mm
Hmotnost: 10.85 / 12.93 kg (balení)
Provozní teplota: 0-40˚C
Vlhkost vzduchu: 5 až 95 % bez kondenzace
Hladina hluku: 41.3 dB
Spotřeba energie: pohotovostní režim 24.72W, v provozu 52.78W
Napájení: ATX 240W, 100-240V AC, 50-60Hz, 3.5A
Chlazení: 2 x 7 cm chladící ventilátor (12V DC)

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.