Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním. Více informací

QNAP TVS-473-8G

Doprodej

Sleva: použité. Vysoce výkonný 4-diskový NAS s procesorem AMD a grafikou Radeon R7. 2xHDMI 4K, 2xUSB 3.1.

Vaše cena (s DPH):
14 900 Kč
Vaše sleva:
45%
Běžná cena
26 990 Kč

Zboží nelze zakoupit.

Kód:
UMNP00301
Značka:
QnapProdukt je použitý ale funkční. Zboží můžete reklamovat do 12 měsíců od zakoupení. Pro více informací můžete kontaktovat infolinku.
Produkt je bez originálního obalu.

Řada TVS-x73 je založena technologii od AMD – výkonném procesoru a grafické kartě AMD Radeon R7. To zajišťuje velký výkon a úsporu energie. Design je řešen špičkovou moderní kovovou konstrukcí se stylovou zlatou povrchovou úpravou a systém je vybaven výkonným čtyřjádrovým CPU, hardwarovou podporou šifrování AES-NI, pamětí až 64 GB RAM, rozhraním USB 3.1 (10Gbps) a rozšiřitelností pro sítě 10GbE. Také obsahuje unikátní rozhraní USB QuickAccess, výstup HDMI 4K a akceleraci dekódování a kódování videí 4K H.264 a nový 64bitový operační systém QTS 4.3 s nejnovějšími funkcemi pro audio a video a soukromým cloudem.
•    Sjednocené úložiště pro NAS a iSCSI-SAN (IP-SAN)
•    Integrovaná GPU Radeon R7 s podporou přehrávání videí v rozlišení 4K
•    Výkonné úložiště pro virtualizaci, editaci a sdílení HD videí, podpora sítí 10GbE
•    Port USB QuickAccess pro přístup k souborům bez nutnosti síťového připojení
•    Technologie M.2 SSD cache a Qtier pro optimální efektivitu úložiště
•    Podpora virtualizace, centralizované úložiště, zálohování, sdílení a obnovení souborů po havárii
•    QmailAgent pro centralizovanou správu emailů, fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch, Qcontactz pro centrální ukládání a správu kontaktů
•    Možnost použití NAS jako PC s exkluzivní technologií QvPC a s podporou 4K
•    Nový pro bezpečnostní kamery QVR Pro s vyhrazeným prostorem pro data z kamer a jednoduchým ovládáním
•    Systém pro karaoke s kvalitním zvykovým výstupem a aplikací OceanKTV

Neskutečný výkon
Čtyřjádrový systém AMD APU řady R RX-421BD s taktovací frekvencí 2,1 GHz (turboboost 3,4 GHz), dvoukanálovou pamětí 8 GB / 16 GB DDR4 RAM (s možností upgradu až na 64 GB), a čtyřmi porty sítě Gigabit LAN pro bleskově rychlé zpracování více úloh s nižší spotřebou energie a s možností rozšíření na 10GbE a dosažení přenosových rychlostí až 1035 MB/s. Hardwarová podpora šifrování AES-NI poskytuje ve své třídě bezkonkurenční šifrovací výkon (až 502 MB/s s 256bitovým AES šifrování celých svazků na NAS). 

Špičkový hardware
1.  LED pro M.2 SSD - zobrazení stavu a přístup k datům na M.2 SSD

2.    Infračervený přijímač – pro dálkové ovládání pro přehrávání mediálních souborů a aktivaci vybraných funkcí přes QButton.

3.    LCD displej – zobrazuje systémové informace pro snadnější správu systému

4.    2 rozšiřující sloty PCIe Gen.3 - podporují dvouportovou kartu sítě 10GbE LAN a rozšiřující kartu rozhraní USB 3.1

5.    USB port QuickAccess – pro přístup k souborům na NAS stačí jen připojení k počítači přes USB

6.    Kopírování z USB jedním dotykem - stiskem tlačítka můžete okamžitě zálohovat data z externích disků na NAS nebo zálohovat data z NAS na externí disky

7.    Až 64 GB DDR4 RAM - podporuje čtyř paměťových modulů DDR4 SODIMM

8.    2 integrované sloty M.2 SSD - podpora M.2 SSD SATA 6Gb/s ve formátu 2260 a 2280 pro akceleraci úložiště

9.    Inteligentní chlazení - detekce teploty CPU a pevných disků a dynamické ovládání rychlosti otáček ventilátoru

10. Integrovaná APU AMD x86 řady R - čtyřjádrová SoC RX-421BD s frekvencí 2,1 GHz (35 W), turboboost na 3,4 GHz; podpora GPU Radeon™ R7, akcelerace dekódování a kódování videí 4K a hardwarová podpora šifrování AES-NI.

11. 2 porty USB 3.1 typu A - přenos dat rychlostí až 10Gb/s; zpětně kompatibilní se zařízeními USB 3.0 a USB 2.0.

12. 2 konektory na mikrofon (3,5 mm) - podporuje dvou dynamických mikrofonů

13. 2 výstupy pro 4K HDMI - HDMI 1.4b pro zobrazení v rozlišení až 3840 x 2160; podpora volby duplikované a rozšířené pracovní plochy.

14. Audio konektor (3,5 mm) - připojte reproduktorů nebo sluchátek pro přímý zvukový výstup z NAS.

15. 4 porty sítě Gigabit Ethernet -  optimalizace síťového provozu pro různé aplikace.

16. Integrovaný reproduktor - přímý zvukový výstup a hlasová varování systému.

Rozšíření pro sítě 10GbE
Systém je vybaven dvěma sloty PCIe (Gen.3 x4), z nichž v jednom je předem nainstalována dvouportová karta rozhraní USB 3.1 typu A a druhý umožňuje instalaci volitelné dvouportové karty sítě 10GbE (10GBASE-T nebo SFP+). To umožňuje vyšší flexibilitu v prostředí sítí 10GbE a extrémně náročné úlohy typu virtualizace nebo zálohování.

Rozhraní USB 3.1 (10Gbps)
USB 3.1 nabízí vyšší maximální rychlosti, až 10Gb/s – tedy dvojnásobek rychlosti USB 3.0, a umožňuje značně vyšší výkon při přenosech dat. Systém je dodáván s dvouportovou kartou rozhraní USB 3.1 typu A pro připojení až dvou USB zařízení. Díky tomu nechybí ani kompatibilita s nejnovějšími a rychlejšími USB zařízeními pro přenos velkých mediálních souborů.

M.2 SSD Cache a 2,5” SSD s optimalizací pro Qtier
Sloty pro 2.5” SSD disky slouží pro caching a zároveň poskytují vyšší přenosovou rychlost spolu s dalšími dvěma SSD disky M.2 SATA 6Gb/s. Použití SSD cache zvyšuje celkový výkon systému a je dokonalou volbou pro celkové zvýšení výkonu aplikací náročných na čtení jako je například virtualizace. Můžete zkombinovat disky SSD M.2, SSD SATA a vysokokapacitní HDD disky.

Snadná instalace a přímý přístup k souborům s USB QuickAccess
Díky inovativnímu portu USB QuickAccess máte snadný přístup k souborům a to bez nutnosti síťového připojení. Navíc můžete uživatelům přidělovat přístupová práva k různým složkám pro zamezení neoprávněného přístupu k důležitým souborům.


QTS 4.3 – Nejnovější operační systém pro NAS
Podporovaný 64bitový operační systém QTS 4.3 nabízí více praktických funkcí pro lepší efektivitu správy, včetně inteligentního Qtier™ 2.0, který se učí z využívání NAS, analyzuje výkon systému. Qfiling pomáhá roztřídit soubory a to i automaticky. Systém QTS se svým intuitivním a zjednodušeným uživatelským rozhraním je vybaven také inteligentní pracovní plochou, která Vám umožní rychle vyhledávat potřebné funkce, vytvářet zástupce na pracovní ploše (i skupinové zástupce), nebo v reálném čase monitorovat důležité systémové informace. QTS také pro provoz většího počtu úloh umožňuje otevírat více oken aplikací najednou, což přináší vyšší efektivitu práce. 


Dokonalé překódování a zobrazení videí 4K
Architektura AMD 3. generace s výkonnou grafickou kartou s podporou dekódování videí 4K H.264 a zobrazením na displejích 4K UHD. Umožňuje také vynikající překódování videí 4K a 1080p v reálném čase  pro konverzi videí do univerzálních formátů, které lze hladce přehrávat na PC, na mobilních zařízeních a na Smart TV. S offline překódováním můžete nepřerušeně přehrávat videa ve File Station, Video Station, a v mobilní aplikaci Qfile i tehdy, když se lze připojit k internetu jen přes pomalé připojení, pokud předem vyberete video s nižším rozlišením. TVS-473 Vám také umožní nastavit vyhrazenou složku pro automatické překódování videí.

Výstup pro rozhraní 4K HDMI s dálkovým ovládáním
Duální HDMI výstupy, které podporují duplikaci a rozšíření pracovní plochy. Můžete se připojit k TV a používat mediální přehrávač v HybridDesk Station (HD Station) společně s dodaným dálkovým ovládáním QNAP a přehrávat si videa v rozlišení 4K. Pomocí inteligentní funkce učení lze dálkové ovládání spárovat až se třemi infračervenými dálkovými ovladači od televizorů nebo audio přehrávačů a naprogramovat si v něm svá často používaná tlačítka a funkce. Dále máte možnost pomocí instalace aplikace Qremote přeměnit svá mobilní zařízení na dálková ovládání.

QButton – Nastavení funkcí pro dálkové ovládání
QButton funguje s dálkovým ovládáním a umožňuje Vám určit, co budou jednotlivá tlačítka dělat. V App Center můžete nastavit funkce, například u aplikací QIoT, Surveillance Station ke sledování konkrétních kanálů, Music Station k přehrávání oblíbené hudby, nebo zapnutí vypnutí samotného NAS, a poté stiskem tlačítka daný úkon spustit.

Sdílení souborů napříč platformami, centralizované datové úložiště
Podpora protokolů SMB/CIFS, NFS, a AFP pro sdílení souborů napříč Windows, Mac, Linux/UNIX. Centrálně lze ukládat data, obrazy ISO disků CD a DVD. Služby Windows AD a LDAP umožňují systémovým administrátorům konfigurovat práva uživatelů pomocí stávajícího serveru Windows AD, serveru LDAP nebo integrované služby LDAP. Podporuje SAMBA v4 a funkce jako doménového řadiče Windows pro správu nastavení práv.

Ucelené řešení pro zabezpečení dat
Systém můžete použít jako rozsáhlé centralizovaného zálohovací centrum. K zálohování souborů v operačním systému Windows (včetně archivace e-mailů v programu Outlook) můžete použít QNAP NetBak Replicator, k zálohování dat z počítačů Mac můžete použít Time Machine. Pro usnadnění zálohování a obnovení systému je podporována také široká škála zálohovacího softwaru třetích stran (jako například Acronis True Image, Symantec Backup Exec a Commvault).

Řešení pro obnovení po havárii
Hybrid Backup Sync kombinuje funkce zálohování, obnovení a synchronizace (pomocí RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) do podoby jediné aplikace pro snadný přenos dat na místní i vzdálená úložiště a úložiště v cloudu. K podporovaným službám v cloudu patří Amazon Glacier, Azure Storage, Google Cloud Storage, Google Drive, Microsoft OneDrive for Business, Dropbox, Amazon Drive, Yandex Disk, Box a služby kompatibilní s Amazon S3/OpenStack Swift/WebDAV. Hybrid Backup Sync podporuje zálohování více verzí, flexibilní plánování úloh, kompresi souborů pro úsporu úložného prostoru a celou řadu dalších funkcí.

Rozsáhlé možnosti zabezpečení
V prostředí otevřených sítí se podniková data mohou stát terčem potenciálního útoku. Můžete využít několika možností zabezpečení, jako například šifrovaný přístup, blokování IP adres či dvoufaktorovou autentizaci. Také můžete nastavit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a zabránit tak neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. Podpora 256bitového AES šifrování proti neoprávněnému přístupu k citlivým datům v případě krádeže pevných disků nebo i celého systému.

Qsirch – inteligentnější a rychlejší způsob vyhledávání
Qsirch je nejlepším nástrojem pro optimalizované vyhledávání při ukládání a archivaci velkých objemů dat. Qsirch je fulltextový vyhledávací nástroj pro rychlé vyhledávání souborů, který podporuje zobrazení náhledů a dokonce si pamatuje Vaši historii vyhledávání, takže Vám umožňuje rychlou navigaci v souborech, které jste již vyhledávali dříve. Qsirch Helper, doplněk prohlížeče pro Chrome a Firefox, Vám umožňuje vyhledávání souborů na Vašem NAS při používání vyhledávání od Googlu. Qsirch výrazně zvyšuje produktivitu, protože značně snižuje dobu strávenou vyhledáváním souborů na NAS a tak Vám umožní se soustředit na jiné úkoly.

QmailAgent – poštovní centrum pro Váš soukromý cloud
QmailAgent je online e-mailový klient, který Vám umožní spravovat více e-mailových účtů, takže budete mít přístup ke všem svým e-mailům a budete moci snadno přepínat mezi různými účty. Poskytuje kompletní nabídku funkcí pro vytváření, čtení a organizaci e-mailových zpráv. Při vytváření e-mailů můžete dokonce jako přílohy přikládat soubory, fotografie a dokumenty z NAS. Uživatelé iOS a Android mohou využívat aplikaci QmailClient k rychlé kontrole e-mailových účtů pomocí mobilních zařízení a k prohlížení a odesílání e-mailů pomocí QmailAgent Program QmailAgent můžete používat společně s Qsirch, který podporuje vyhledávání v souborech .eml uložených na NAS, aby bylo prohledávání a správa velkého množství e-mailů ještě mnohem snazší.

Qcontactz – snadno spravujte velké množství kontaktů na NAS
Qcontactz umožní centrálně ukládat a spravovat kontaktní informace spolupracovníků, obchodních partnerů, rodiny a přátel. K dalším funkcím patří: import/export souborů CSV nebo vCARD 3.0, automatická identifikace často používaných kontaktů, šifrování citlivých/důvěrných informací kontaktů, nebo například funkce inteligentního vyhledávání. Qcontactz nabízí zálohování podle snímků, které Vám umožní vrátit se dle potřeby na předchozí verzi vašeho kontaktního seznamu. Pro snadný přístup ke kontaktům je k dispozici také doplňková aplikace pro telefony Android a iPhone. Qcontactz lze také použít spolu s QmailAgent k vytvoření dokonalého pracovního prostředí pro práci s e-maily.

Úložiště pro rozsáhlé virtualizační aplikace
NAS slouží jako rozsáhlé řešení iSCSI/IP-SAN, které podporuje VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 R2 pro flexibilní nastavení a správu virtualizačních prostředích. Také podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX pro zvýšení výkonu odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi a Hyper-V a dále podporuje doplněk QNAP vSphere Client a poskytovatele QNAP SMI-S se zlepšenou efektivitou provozu a správy u virtualizačních aplikací.

Úložiště pro hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací
Virtualization Station Vám umožní provozovat virtuální počítače (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC. Virtualization Station podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM, pořizování snímků a správu zařízení pro centrální řízení VM. Virtualization Station umožňuje, aby NAS, VM a kontejnery sdílely stejný LAN port. Vysokorychlostní virtuální switche už nejsou omezovány výkonem fyzické sítě, takže pomocí svého vnitřního rozhraní výrazně zvyšují datovou propustnost mezi VM, kontejnery a NAS. Container Station integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker. Na NAS můžete provozovat větší počet izolovaných systémů Linux nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry. Container Station poskytuje také platformu QIoT Containers, která vám pomůže na Vašem soukromém IoT cloudu rychle strukturalizovat prostředí a IoT implementaci.

Obnovujte soubory se snímky pro svazky a LUN
QTS Storage Manager přidává snadno použitelný webový snímkovací nástroj, kterým můžete snadno zálohovat a obnovovat data na NAS zpět do jakéhokoli bodu v čase pro případ, že byste přišli o důležitá data. Můžete pořizovat snímky svazků i LUN (až 256 snímků na jeden svazek nebo LUN a maximálně 1024 snímků na jeden NAS), funkcí účinně replikovat snímky svazků/LUN Snapshot Replica na vzdálené servery. Výhodou je, že budou vždy zkopírovány pouze provedené změny a je i možné rychle naklonovat snímek svazku /LUN jako místní svazek bez přerušení právě probíhající systémové operace. Systém můžete dokonce automaticky nakonfigurovat tak, aby před zálohováním prostřednictvím služeb RTRR/rsync automaticky pořídil snímek svazku, a to i tehdy, kdyby z něj byly právě otevřeny soubory.

Synchronizace souborů napříč více zařízeními
Nástroj Qsync promění Váš NAS v bezpečné vysokokapacitní datové centrum pro synchronizaci souborů. Každý soubor nahraný na NAS bude zpřístupněn všem připojeným zařízením: například počítačům, notebookům nebo jiným mobilním zařízením. Qsync je obzvlášť užitečný těm, kdo často cestují, aby mohli snadno spravovat své soubory a aby na různých zařízeních vždy měli po ruce nejaktuálnější soubory. Qsync nabízí více způsobů synchronizace souborů a sdílení souborů ve skupině, čímž výrazně zvyšuje flexibilitu týmových projektů a spolupráce.

Rozsáhlé řešení poskytující zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který pro ovládání nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní a podporuje více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřitelné licence ke kanálům IP kamer. Také podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Na svá zařízení se systémy iOS nebo Android si také můžete nainstalovat aplikaci Vmobile a spravovat monitorované kanály kdykoli a odkudkoli, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a přeměnit své zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání. NAS nabízí 4 bezplatné kanály IP kamer, a zakoupením dalších licencí je můžete rozšířit až na 72 kanálů.

Zcela nové řešení kamer QVR Pro
NAS podporuje také QVR Pro, která do operačního systému QTS integruje profesionální systém QVR od QNAP. Díky tomu můžete nejen nastavit vyhrazený nezávislý úložný prostor pro data z kamer na NAS, ale také využít výhody škálovatelnosti a správy úložišť z QTS. QVR Pro je vybaven flexibilním monitorovacím rozhraním, které Vám umožňuje nastavovat parametry zobrazení a zároveň monitorovat pohled z kamer IP. QVR Pro podporuje funkci vylepšené časové osy, která nabízí okamžité vyhledávání videí a rychlou identifikaci náhledu v režimu živého sledování. Zároveň umožňuje monitorování náhledů a přehrávání obrázků bez nutnosti přepínat mezi různými okny. Další funkce, jako například přidávání dávkových příkazů, editace kamer a vyhledávání kamer napříč různými LAN, dále snižují náklady a čas na implementaci a na údržbu kompletního systému.


Užívejte si svůj exkluzivní karaoke systém s OceanKTV
OceanKTV je první karaoke aplikace na bázi NAS, které Vám umožňuje vytvořit si doma nebo v kanceláři kvalitní karaoke. NAS nabízí vysokokapacitní úložiště, které potenciálně pojme až tisíce karaoke skladeb v rozlišení 1080p, a nyní navíc podporuje vysílání videí na YouTube. NAS je dodáván se dvěma 3,5 mm konektory pro mikrofon a umí přenášet zvuk do Vašeho zesilovače pomocí portu HDMI nebo 3,5 mm výstupního portu (Line Out). Přehrávat můžete prostřednictvím aplikace OceanKTV v systému QTS nebo pomocí mobilní aplikace OceanKTV na Vašem telefonu nebo tabletu. 

NAS jako bezdrátový AP
WirelessAP Station v kombinaci s kompatibilním bezdrátovým adaptérem PCI Express přemění TVS-473 na vyhrazenou bezdrátovou AP, což je ideálním řešením pro případ, že máte více zařízení, která potřebují připojení k síti internet, ale nemají žádné dostupné přístupové body. Protože tato zařízení prostřednictvím WirelessAP Station komunikují přímo s NAS, je tak umožněno efektivnější sdílení síťových prostředků na NAS a zároveň je tím zamezeno případné zpomalení provozu, k němuž by mohlo docházet při přetížení širokopásmového směrovače.

Aplikace pro rozšíření funkcí NAS
Integrované App Center nabízí různé aplikace, které jsou vyvíjené u QNAP i u externích vývojářů. Lze zde najít například nástroje pro zálohování/synchronizaci, podnikání, správu obsahu, komunikaci, stahování, zábavu a celou řadu dalších. Jde také o centrální místo pro správu a aktualizaci nainstalovaných aplikací. Pro rozšíření funkcionality je tedy možné doinstalovat velké množství aplikací.

Přehrávání hlasových upozornění a hudby
NAS je vybaven integrovaným reproduktorem s podporou hlasových upozornění v angličtině pro důležité systémové zprávy. K přímému přehrávání hudby na NAS můžete také využívat Music Station nebo File Station (v kombinaci s mobilními aplikacemi Qfile a Qmusic).

Procesor: AMD RX-421BD quad-core 2.1 GHz (max.3.4 GHz)
Grafika: AMD Radeon R7
Hardwarové šifrování: Ano, AES-NI

Paměť: 8 GB DDR4 RAM (4 GB x 2)
Počet paměťových slotů : 4
Maximum paměti: 64 GB (16 GB x 4)
Flash paměť: 512MB DOM
M.2 sloty: 2 x M.2 2260/2280 SATA 6Gb/s SSD
Sloty pevných disků HDD: 4 x 2,5"/3,5" HDD nebo SSD
Typ připojení disků: SATA 6Gbps/3Gbps
USB porty: 2 x USB 3.1 (zadní strana), 4 x USB 3.0 
USB QuickAccess port: Ano

LAN porty: 4 x GbE port
PCI slot: 2x PCIe Gen3 ( jeden slot osazen předinstaloványmi 2xUSB 3.1)
LCD displej: Ano

HDMI výstup: 2 x  ( max. rozlišení 3840 x 2160/30Hz)
Audio vstup: 2 x
3,5mm vstup pro mikrofon
Audio výstup: 1 x 3,5mm Line-out jack
LED indikátory: stav systému,  M.2 SSD, HDD 1-4
Tlačítka: Spuštění, reset, USB one-touch-backup
Infra přijímač: Ano (ovladač v balení)

Rozměry: 188.2 x 199.3 x 279.6 mm
Hmotnost: 4,9 kg (samotný NAS)
Provozní teplota: 0 - 40˚C
Provozní vlhkost: 5 ~ 95 %
Napájení: ATX 240W, 100-240V AC, 50-60Hz, 3.5A
Větráček systému: 1 x 12 cm

Instalační průvodce v CZ:
https://start.qnap.com/cz/index.phpZboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.